אם האינטרנט במחשב, בסמארטפון ובטאבלט מרגיש לך איטי, זוחל ולא מתקדם לשום מקום, זה הזמן לבדוק את חבילת הגלישה שלך ואם מה שספקית הרשת הבטיחה לך באמת מתקיים.

מהירות גלישה באינטרנט

אתה אולי תופתע, אבל לאחרונה יצא לנו לראות אצל מספר לקוחות שחבילות הגלישה היקרות שהם משלמים עליהן מידי חודש, לא ממש מתקיימות בפועל.

אם יש לך בעיות מהירות במהלך גלישה באינטרנט, ניתן לבצע אבחון ראשוני לבד ובמידת הצורך לפנות לטכנאי מחשבים מוסמך קרוב לביתך אשר יאשש ויטפל בבעיה מול הגורמים הרלוונטים.

להתחלת הבדיקה, הכנס לאתר SpeedTest של חברת OOKLA ולחץ על Begin Test. עבור סמארטפון ובטאבלטים תדרש להוריד אפליקציה מתאימה מ – Google Play או מ – AppStore של אפל.

בדיקת מהירות גלישה באינטרנט

ניתוח תוצאות בדיקת מהירות הרשת

בתוך מספר דקות, תוכל לקבל תוצאות מלאות ולנתח את המהירות בהתאם לפרמטרים הבאים:

  • מהירות הורדה (Download) – עבור רוב המשתמשים באינטרנט, מהירות הורדה הוא הפרמטר החשוב ביותר. ככל שמהירות ההורדה תהיה גבוהה יותר, תהליך ההורדה של שיר, משחק או סרט יתקצר בצורה משמעותית. בדוגמא הנ"ל, מהירות ההורדה היא 12.24MBps, זו מהירות ההורדה המקסימלית לרשת המחשוב שבדקנו. בפועל, יתכן שמהירות ההורדה תהיה נמוכה יותר מכיוון שהיא תלויה במיקום, עומסים, הגבלות השרת וכדומה.
  • מהירות העלאה (Upload) – מהירות ההעלאה רלוונטית עבור משתמשים אשר משתפים, מעלים או מזרימים מידע לתוך רשת האינטרנט. למשל, פעולות ההעלאת הקבצים באה לידי ביטוי בעת שירותי גיבוי בענן, לייב וידאו או העלאת ושיתוף קבצים לשרתים ברשת.
  • פינג (Ping) – הפינג הוא הודעה אשר משמשת לבדיקה מהירות התגובה של המכשיר. ככל שזמן התגובה קצר יותר, התקשורת בין המכשירים יכולה להיות מהירה יותר. פינג קצר ככל האפשר הוא הכרחי עבור גיימרים אשר משחקים ברשת, עריכת שיחות וידאו/קול ברשת ועוד.
  • מיקום השרת (Server location) – ככל ששרת הבדיקה יהיה קרוב יותר למיקום הפיזי שלך, מהירות הגלישה תהיה מהירה יותר. לדוגמא, בדרך כלל מהירות הגלישה לאתרים ישראליים אשר מאוחסנים על ידי חברת אחסון בישראל תהיה גבוהה יותר מאשר גלישה לאתרים ישראליים אשר מאוחסנים על ידי חברת אחסון אמריקאית בארה"ב.

לסיכום, אם יש לך בעיות מהירות וגלישה באינטרנט, תוכל לבצע אבחון ראשוני בצורה עצמאית על ידי שימוש בכלי הנ"ל. במידה ואתה זקוק לשירותי טכנאי מחשבים בחיפה והקריות, צור עימנו קשר ב – 072-3927889 ונשמח לעזור לך.