בהשוואה למחשב הנייח, המחשב הנייד הוא הרבה יותר עדין, יקר ומועד לתקלות חומרה ותוכנה אשר יכולות לשבש את יום העבודה או הפעילות השוטפת שלך.

במאמר זה אפרט מספר רב של תקלות חומרה נפוצות במחשב הנייד אשר ידרשו את התערבותו של טכנאי מחשבים מוסמך או בדיקה ותיקון של המחשב במעבדת מחשבים מקצועית.

תקלות חומרה נפוצות במחשב הנייד

תיקון מחשב נייד חייב להתבצע על ידי טכנאי מחשבים מוסמך ולא כל אחד "שמבין במחשבים" יוכל לעזור לך בפתרון תקלות מורכבות במחשב הנייד. המחשב הנייד מורכב מלא מעט רכיבים אשר חשופים לבלאי טבעי, לכלוך ואבק אשר יכולים לפגוע בהם ולחייב הגעה לטכנאי לצורך תיקון במעבדה.

תקלות חומרה נפוצות במחשב הנייד

מהניסיון שלנו, רוב תקלות החומרה במחשבים הניידים מתבטאים ברכיבים הבאים:

  • תיקון לוח אם – לוח האם של המחשב הנייד מועד לתקלות כתוצאה מטלטולים שעובר המחשב הנייד. תיקון לוח אם של מחשב נייד חייב להתבצע במעבדת מחשבים מקצועית אשר כוללת מכשור וציוד מתאים (מכשירים לבדיקה מתחים חשמליים, קבלים, מלחימים וכדומה).
  • תיקון שקע טעינה – אם המחשב הנייד ניתן להפעלה או הטענה רק על ידי הטיית המחשב, כנראה שישנה בעיה בשקע הטעינה. תיקון שקע טעינה בנייד יכול להיות כתוצאה ממגעים רופפים, נתק מלוח האם או מהתחמצנות וקורוזיה של השקע.
  • החלפת מסך – אם מסך המחשב נשבר או נפגע ממכה חזקה וכעת מופיעים פסים, קווים וכתמים שחורים יש צורך להחליף את מסך המחשב בחדש.
  • ספקי כוח – ספק הכוח במחשב הנייד מספק ללוח האם את המתח הנדרש לעבודה השוטפת. חשוב להתאים את ספק הכוח לסוג המחשב, מכיוון שאם המתח יהיה גבוה יותר מידי, המחשב הנייד עלול להישרף ולהיפך אם המתח יהיה נמוך מידי, המחשב לא יידלק כלל.
  • פלסטיקה ושברים – לעיתים, ישנם שברים בחלקי הפלסטיק בחזית המחשב הנייד. טכנאי מוסמך יוכל להחליף את החלקים השבורים ולחדש את הנראות של המחשב שלך.

לסיכום, אם יש לך בעיה במחשב הנייד שלך, אל תשאיר את התיקון בידיים לא מקצועיות. צור עימנו קשר ב – 072-3927889 ונשמח להעניק לך שירותי תיקון במעבדה המקצועית של PCTIP.