בשנים האחרונות, יותר ויותר משתמשים בוחרים לזנוח את המחשב הנייח ולהתחדש במחשב נייד, קומפקטי ואלגנטי.

במאמר זה אסקור את הקטגוריות העיקריות של המחשבים הניידים ואתן לך מספר טיפים שיעזרו לך לבחור מחשב נייד חדש לשימוש ביתי, סטודנטיאלי או משרדי.

איך לבחור מחשב נייד?

איך לבחור מחשב נייד?

באופן כללי, המחשבים הניידים נחלקים למספר קטגוריות בהתאם לביצועים, המשקל, גודל המסך וכדומה. כמובן, שבאופן טבעי ככל שהביצועים גבוהים יותר כך מחיר המחשב הנייד עולה לצרכן הסופי.

כאשר באים לרכוש מחשב נייד חדש או יד שנייה, מומלץ לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • משקל – ככל שהמחשב הנייד קל יותר, כך מחירו עולה בהתאמה. הפיתוח המואץ של המחשבים הניידים, מאפשר לרכוש היום מחשבים דקים במשקל של עד 1.4 ק"ג ואף פחות מכך.
  • ביצועים – באופן כללי, הרכיבים אשר משפיעים על ביצועי המחשב הנייד הם המעבד, הזיכרון (RAM), כרטיס המסך ואמצעי האחסון (HD) של המחשב.
  • גודל המסך – לגודל המסך של המחשב הנייד יש השפעה ישירה על חווית השימוש, צריכת החשמל ומידת הניידות של המחשב. מומלץ למצוא את האיזון הנכון בין גודל המסך לבין הצרכים האישיים שלך.
  • חיבורים – רוב המחשבים הניידים כוללים את החיבורים העיקריים, אם דרוש לך חיבור מסוים לעבודה (USB, USB-C, VGA (D-SUB), Bluetooth, HDMI, eSATA, Thunderbolt, RJ-45, Wi-Fi (– מומלץ לבדוק את הנושא לפני רכישת המחשב.
  • ביצועי סוללה – בדומה לשוק הסמארטפונים, ניידות אמיתית מושגת על ידי חיי סוללה ארוכים ככל האפשר. אם עיקר העבודה שלך היא במשרד עם נגישות לחשמל, ביצועי הסוללה לא צריכים להדאיג אותך יותר מידי – אך אם אתה מתכנן לצאת ולעבוד על המחשב בחוץ, ביצועי הסוללה חייבים להיות בראש מעיינך.
  • עמידות המחשב הנייד – מחשב נייד אינו קבוע במקומו ולכן נתון להרבה יותר מכות קלות, טלטולים ושברים. מומלץ לבדוק את רמת הגימור והפלסטיקה של המחשב הנייד טרם רכישתו בשביל למנוע עוגמת נפש בעתיד.

כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את תקופת האחריות של המחשב הנייד במיוחד כאשר רוכשים מחשבים ניידים במבצע של סוף שנה או כאשר רוכשים מחשבים ניידים מדגמים ישנים יותר.

ב – PCTIP תוכל לקבל שירותי תחזוקה מטכנאי מחשבים מוסמך באזור חיפה והקריות, לקבלת שירות מיידי ניתן ליצור עימנו קשר ב – 072-3927889 ונשמח לעמוד לרשותך.